Anasayfa
Kurumsal
Hizmetlerimiz
Referanslarımız
İletişim

Bina Güçlendirme

Yapı elemanlarının ya da sistemlerinin problemlerinin giderilmesi adına yapılan onarım uygulamalarına bina güçlendirme adı erilir. 

Güçlendirme projesi yapılırken mutlaka deneyimli firmalardan destek alınması gerekir. Bilinçsiz ve bilgisiz yapılan bir bina güçlendirme yapısal risklerin artmasına neden olabilir. Antalya Bina güçlendirme esnasında binanın deprem performans analizleri önemli konulardan bir tanesidir. Yapının dayanıklılığı ve depreme karşı riskleri tespit edildikten sonra gerekli çalışmalar yapılır. Antalya bina güçlendirme konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.

Analiz raporları binaların gerekli kanun ve maddelere uyguluğunu göstermektedir. Bina güçlendirme uygulamalarında analiz raporu hazırlanırken bir çok detay ele alınır. Binanın yasalarımızda mevcut deprem yönetmeliğine göre uygun olup olmadığını araştırabiliriz. Başta Antalya olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinde bina güçlendirme konusunda proje, uygulama ve müşavirlik hizmetleri veriyoruz.

Bina Güçlendirme Çalışması Nasıl Yapılır?

Binaları depreme karşı çok daha dayanıklı kılmak için bina beton güçlendirme yapılır. Bina üzerinde belirlenen tüm eksikliklere güçlendirme uygulamaları gerçekleştirilir. Bina güçlendirme çalışması sırasında kullanılan farklı yöntemler profesyoneller tarafından ele alınır. Bina güçlendirmek için riskli yapı tespiti yaptırmanız önemlidir. Riskli yapı raporu kararı onaylandıktan sonra bina sakinlerinden başvurusu sonrası rapor elde edilir.

Bina Güçlendirme Uygulamasının Önemi

Uygulanan deprem performans analizi sayesinde yapıların dayanıklılık durumları kolayca ölçülebiliyor. Böylece sorunlar ortadan kaldırılabiliyor. Doğal afetler hiç beklemediğimiz anlarda ortaya çıkabiliyor. Bu da büyük ölçekte can ve mal kayıpları yaşamamıza neden olabiliyor. Deprem gibi doğal afetlere karşı her daim hazırlıklı olmalı ve yığma bina güçlendirme hizmetlerinden yararlanmamız gerekir. Depreme karşı insanların bilinçlenmesi ile beraber günümüzde Türkiye’nin bir çok noktasında bina güçlendirme çalışması yapılmaktadır.

Genç dinamik ve profesyonel kadromuzla sizlere bina güçlendirme konusunda destek verebiliriz. Çevremize ve insanlara olan saygıdan ödün vermeden her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Ülkemizde kaliteli ve güvenli yapılar oluşturmak için katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu da bizi Antalya’da kaliteli firmalar arasında yer almamızı sağlıyor. Ekiplerimizi geliştirerek her zaman en iyisini sunmak için çabalıyoruz. Antalya’da yüksek kalitede güvenilir bina güçlendirme desteğini bizlerden kolayca alabilirsiniz.